Top 5 This Week

Related Posts

Vești bune, diaspora! O nouă cursă de pe Aeroportul Suceava

O nouă cursă va fi operată de pe Aeroportul „Ștefan cel Mare” Suceava. Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a anunțat că „Suceava-Madrid va fi primul zbor care va fi introdus, operatorul urmând să facă anunțul în scurt timp”.

Șeful administrației județene este în prezent în Bruxelles cu ocazia unui eveniment și susține că introducerea unui zbor Suceava-Bruxelles este de asemenea printre priorități, pentru că sunt foarte multe cereri.

„Am avut deja discuții cu conducerea TAROM și voi avea și alte întâlniri. Diaspora suceveană din Belgia este foarte activă, transmite solicitări și argumente pentru introducerea zborului Suceava-Bruxelles. Ne ajută foarte mult în discuțiile pe care le avem cu operatorii”, a adăugat Flutur.

Sursă: Suceava News

spot_img
@obiectivderadauti
@obiectivderadautihttps://www.obiectivderadauti.ro
Jurnalist pentru Obiectiv de Rădăuți, originar din Rădăuți.

Popular Articles